Paste raw digits, a formatted phone number, an area code, an NPA-NXX block, or a short code. US and Canada phone lookups route automatically, and international iMessage checks are available separately.
Server-rendered context for this exact phone page based on public records, reports, search interest, and routing data already stored on phone.gd.
347-673-6472 currently has limited public identity data on phone.gd. The page still provides exact-number routing, carrier, and line-type context even when named business or complaint evidence is light.
Carrier or assignee data points to CSC VOICE, LLC and the rate center is NWYRCYZN07 (NEW YORK CITY ZONE 07, NY).
The rows below combine cached caller-intelligence data, NANPA assignment records, public business matches, and phone.gd lookup context.
| Label | Value |
|---|---|
| Input Number | 347-673-6472 |
| Phone Number | +13476736472 |
| National Format | (347) 673-6472 |
| Country Code | US |
| Caller Name | SAKIDE EXPRESS EDIKAS DUMPIS WALTER'S MOVING VLADIMER PATARIDZE BA2RO INC BREAD 1421 INC BTE TRUCKING INC CROSS COUNTRY CARRIER INC D&K DELIVERY INC EL NICA TOWING LLC ELDORADO TRADING INC EMPIRE TRUCKING GROUP INC FLINT INC FREIGHTBROKERUSA INC JASURBEK INC JIMY TRUCKING LLC LOBSKI INC MAFER TRANSPORTATION INC RELIABLE MERCHANT SERVICES INC SAFE EXPRESS INC TEDO INC TEKLA G INC TRANSMAX INC VCN EXPRESS INC YMK SPECIALTIES CORP ARS LOGISTICS INC AVO TRUCKING INC FADARO FANCY FOODS CORP KHOT TASTY WAY INC MARJONA - DILORA INC ONE SKYHIGH CONTRACTING INC QEREM PERASHI TJ EXPRESS INC US FRESH CORP VALAND INC YA VICTOR I YA INC |
| Caller Type | |
| Carrier Name | CSC VOICE, LLC |
| Phone Type | |
| Apple iMessage Status | Not Registered |
| Raw Number | 3476736472 |
| Basic Format | 347-673-6472 |
| NPA (Area Code) | 347 |
| NXX | 673 |
| Rate Center | NWYRCYZN07 |
| Location | NEW YORK CITY ZONE 07, NY |
| OCN (Carrier Number) | 612K |
| Call Type | Unknown Type |
| Number Assignment | Assigned |
| Search |
|
Stored business records list this exact phone number. This number appears on 34 records, so it may be a shared office, agent, or customer-service number.
| Name | Category | Address | Contact |
|---|---|---|---|
| SAKIDE EXPRESS | Motor carrier - Fax | 3030 EMMONS AVE APT 5X BROOKLYN NY 11235 | 347-673-6472 edikas.dumpis@gmail.com |
| WALTER'S MOVING | Motor carrier - Fax | 2267 WEST ST BROOKLYN NY 11223 | 347-673-6472 |
| BA2RO INC | Healthcare provider organization - 332BC3200X - practice fax | 8006 20TH AVE BROOKLYN NY 11214 | 347-673-6472 |
| BREAD 1421 INC | Motor carrier - Fax | 240 CENTER ST STATEN ISLAND NY 10306 | 347-673-6472 dopik08@mail.ru |
| BTE TRUCKING INC | Motor carrier - Fax | 94 BELLPORT AVE YAPHANK NY 11980 | 347-673-6472 BTETRUCKINGINC@GMAIL.COM |
| CROSS COUNTRY CARRIER INC | Motor carrier - Fax | 28 WOODSIDE AVE HAWTHORNE NJ 07506 | 347-673-6472 aristan777@gmail.com |
| D&K DELIVERY INC | Motor carrier - Fax | 2029 W 10TH ST FL 2 BROOKLYN NY 11223-3538 | 347-673-6472 DITRIX20@YAHOO.COM |
| EL NICA TOWING LLC | Motor carrier - Fax | 1484 0CEAN AVE LAKEWOOD NJ 08701 | 347-673-6472 nicatowing@gmail.com |
| ELDORADO TRADING INC | Motor carrier - Fax | 638 62 ST BROOKLYN NY 11220 | 347-673-6472 IRINKA@GROUPICI.COM |
| EMPIRE TRUCKING GROUP INC | Motor carrier - Fax | 25 GRASMERE AVE STATEN ISLAND NY 10304 | 347-673-6472 INFO@EMPIRETRUCKINGGROUP>COM |
| FLINT INC | Motor carrier - Fax | 513 MEMORIAL BLVD TOBYHANNA PA 18466 | 347-673-6472 PAVELGRODNO@YAHOO.COM |
| FREIGHTBROKERUSA INC | Motor carrier - Fax | 1656 86TH ST BROOKLYN NY 11214 | 347-673-6472 RKEYMER@HOTMAIL.COM |
| JASURBEK INC | Motor carrier - Fax | 824 E 9TH ST APT 1H BROOKLYN NY 11230 | 347-673-6472 gayrat1980@gmail.com |
| JIMY TRUCKING LLC | Motor carrier - Fax | 2959 AVE S BROOKLYN NY 13428 | 347-673-6472 JIMYHTRUCKING@GMAIL.COM |
| LOBSKI INC | Motor carrier - Fax | 2548 IRIS LN NORTH BELLMORE NY 11710 | 347-673-6472 baiatabatadze@yahoo.com |
| MAFER TRANSPORTATION INC | Motor carrier - Fax | 205 FALL STREET SENECA FALLS NY 13148 | 347-673-6472 mozartmvr@hotmail.com |
| RELIABLE MERCHANT SERVICES INC | Motor carrier - Fax | 349 AVE X BROOKLYN NY 11223 | 347-673-6472 IRINKA@GROUPICI.COM |
| SAFE EXPRESS INC | Motor carrier - Fax | 352 E 8TH ST APT 4F BROOKLYN NY 11218 | 347-673-6472 gavasheliz@gmail.com |
| TEDO INC | Motor carrier - Fax | 1958 W 9TH STREET 2FL BROOKLYN NY 11223 | 347-673-6472 TRTVELIASHVILI@GMAIL.COM |
| TEKLA G INC | Motor carrier - Fax | 2 W END AVE APT 5M BROOKLYN NY 11235 | 347-673-6472 idgroup46@gmail.com |
| TRANSMAX INC | Motor carrier - Fax | 102-50 62ND ROAD FORREST HILLS NY 11375 | 347-673-6472 SURENGADAYEV@VERIZON.NET |
| VCN EXPRESS INC | Motor carrier - Fax | 825 E 9TH ST APT 3F BROOKLYN NY 11230 | 347-673-6472 VCNEXPRESSINC@GMAIL.COM |
| YMK SPECIALTIES CORP | Motor carrier - Fax | 18210 LIBERTY AVE SAINT ALBANS NY 11412 | 347-673-6472 DAVID@JCJPRODUCE.COM |
| ARS LOGISTICS INC | Motor carrier - Fax | 8867 24TH AVE FL 3 BROOKLYN NY 11214 | 347-673-6472 |
| AVO TRUCKING INC | Motor carrier - Fax | 1112 W BOUGHTON RD #225 BOLINGBROOK IL 60440 | 347-673-6472 |
| FADARO FANCY FOODS CORP | Motor carrier - Fax | 101 FOOD CENTER DRIVE RAW A UNIT 106 BRONX NY 10474 | 347-673-6472 |
| KHOT TASTY WAY INC | Motor carrier - Fax | 2077 E 38TH ST APT 3B BROOKLYN NY 11234 | 347-673-6472 |
| MARJONA - DILORA INC | Motor carrier - Fax | 1162 40TH ST FL 2 BROOKLYN NY 11218 | 347-673-6472 |
| ONE SKYHIGH CONTRACTING INC | Motor carrier - Fax | 249 45TH ST BROOKLYN NY 11220 | 347-673-6472 |
| QEREM PERASHI | Motor carrier - Fax | 209 BUEL AVENUE STATEN ISLAND NY 10305 | 347-673-6472 |
| TJ EXPRESS INC | Motor carrier - Fax | 2277 HOMECREST AVE APT 2N BROOKLYN NY 11229 | 347-673-6472 |
| US FRESH CORP | Motor carrier - Fax | 601 DRAKE ST BRONX NY 10474 | 347-673-6472 |
| VALAND INC | Motor carrier - Fax | 2077 E 38TH ST APT 3B BROOKLYN NY 11234 | 347-673-6472 |
| YA VICTOR I YA INC | Motor carrier - Fax | 2077 E 38TH ST APT 3B BROOKLYN NY 11234 | 347-673-6472 |
| state | NY |
| ocn | 612K |
| company | CSC VOICE, LLC |
| rate_center | NWYRCYZN07 |
| Location | NEW YORK CITY ZONE 07, NY |
| use_type | AS |
| assign_date | 07/12/2006 |
| initial_growth | G |
| pooled_code | Y |
| in_service | Yes |
| region | NE |
| state | NY |
| status | AS |
| rate_center | NWYRCYZN07 |
| Location | NEW YORK CITY ZONE 07, NY |
| block_effective_date | 09/02/2006 |
| assigned_to | CSC VOICE, LLC |
| ocn | 612K |
| date_assigned | 07/12/2006 |
| region | NE |
| state | NY |
| status | AS |
| rate_center | NWYRCYZN07 |
| Location | NEW YORK CITY ZONE 07, NY |
| block_effective_date | 09/02/2006 |
| assigned_to | CSC VOICE, LLC |
| ocn | 612K |
| date_assigned | 07/12/2006 |
| region | NE |
| state | NY |
| status | AS |
| rate_center | NWYRCYZN07 |
| Location | NEW YORK CITY ZONE 07, NY |
| block_effective_date | 09/02/2006 |
| assigned_to | CSC VOICE, LLC |
| ocn | 612K |
| date_assigned | 07/12/2006 |
| region | NE |
| state | NY |
| status | AS |
| rate_center | NWYRCYZN07 |
| Location | NEW YORK CITY ZONE 07, NY |
| block_effective_date | 09/02/2006 |
| assigned_to | CSC VOICE, LLC |
| ocn | 612K |
| date_assigned | 07/12/2006 |
| region | NE |
| state | NY |
| status | AS |
| rate_center | NWYRCYZN07 |
| Location | NEW YORK CITY ZONE 07, NY |
| block_effective_date | 09/02/2006 |
| assigned_to | CSC VOICE, LLC |
| ocn | 612K |
| date_assigned | 07/12/2006 |
Synced commercial carrier and manufacturer records for this number. Last sync: 2026-05-01 07:02:16 UTC. View all matching records on dot.report.
| Bold | 𝟑𝟒𝟕-𝟔𝟕𝟑-𝟔𝟒𝟕𝟐 [click to copy] |
| Full-Width | 347-673-6472 [click to copy] |
| Superscript | ³⁴⁷-⁶⁷³-⁶⁴⁷² [click to copy] |
| Subscript | ₃₄₇-₆₇₃-₆₄₇₂ [click to copy] |
| Enclosed Alphanumerics | ③④⑦-⑥⑦③-⑥④⑦② [click to copy] |
| Mathematical Bold | 𝟯𝟰𝟳-𝟲𝟳𝟯-𝟲𝟰𝟳𝟮 [click to copy] |
| Mathematical Italic | 𝟥𝟦𝟩-𝟨𝟩𝟥-𝟨𝟦𝟩𝟤 [click to copy] |
| Mathematical Sans-Serif | 𝟹𝟺𝟽-𝟼𝟽𝟹-𝟼𝟺𝟽𝟸 [click to copy] |
| Emoji | 3️⃣4️⃣7️⃣-6️⃣7️⃣3️⃣-6️⃣4️⃣7️⃣2️⃣ [click to copy] |
| Spelled Out | three four seven - six seven three - six four seven two [click to copy] |
Using these number formats when publishing your phone number online can help reduce spam calls/texts by making it harder for scammers to copy your number
Submit an anonymous report
Choose the report type that best matches this number, then optionally add a short note about what happened. Your city and state may be shown publicly, but your IP address is not displayed on the page.
Report a spam or fraud caller
Answer a few quick questions and this page will point you to the right official complaint flow, plus carrier-specific reporting options where available.
Step 1
What happened?
Choose the option that best matches this phone number.
Step 2
How did it reach you?
The FCC and carrier advice changes slightly for calls versus texts.
Step 3
Did they ask for money or sensitive information?
This helps decide whether the FTC should be part of the next step.
Step 4
Which carrier do you use?
Carrier tools help get the number flagged or blocked inside that network.
Latest community reports for 347-673-6472